укр рус eng
 
Недержавні пенсійні фонди об’єднались, та звернулись до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб


Ряд недержавних пенсійних фондів об’єднались та спільно звернулись до нового Директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлани Рекрут для вирішення тривалої проблемної ситуації з систематичним невиконанням ФГВФО рішень судів, винесених на користь НПФ.
Представники фондів намагались потрапити на особисту зустріч, але коли протягом місяця її не вдалось організувати, вони звернулись письмово.

Національне законодавство забезпечує підвищений захист пенсійних накопичень людей в НПФ, в тому числі і розміщених на депозитах в банках, в тому числі і у випадку ліквідації банку шляхом повернення ліквідатором таких депозитів НПФ за рахунок коштів банку, ще до формування ліквідаційної маси. Але до цього часу уповноважені особи ФГВФО під час проведення ліквідації банків послідовно займали принципову позицію не виконувати цю гарантію. Більше того, ФГВФО системно не виконує рішення судів, винесені на користь різних НПФ, які набрали законної сили, та які зобов’язують ФГВФО повернути пенсійні накопичення людей, розміщені НПФами на депозити в банках, щодо яких було прийнято рішення про ліквідацію.  Також є рішення Європейського суду з прав людини за позовом одного з НПФ, що зобов’язує поновити права людей та виконати рішення українських судів.

Повний текст звернення можна прочитати за посиланням

Зважаючи на особливий статус та функції ФГФО, така позиція розцінюється учасниками недержавних пенсійних фондів – майбутніми пенсіонерами як позиція Держави. Сьогодні існують абсолютно реальні ризики повної втрати довіри українців до системи накопичувального пенсійного забезпечення. Підставою для цього є критична ситуація з ігноруванням прав учасників недержавних пенсійних фондів органами державної влади, зокрема, в частині збереження пенсійних активів.

Це інтереси кожного окремого вкладника, учасника НПФ, підприємства, що піклується про своїх працівників та впроваджує пенсійну програму для співробітників. Це сотні тисяч людей. За даними Нацкомфінпослуг на 30.06.2019 року в Україні діє 63 НПФ загальною кількістю учасників 860,8 тис. осіб. Загальна вартість активів НПФ 2 892,9 млн. гривень. Загальна сума виплат 878,6 млн. гривень.

 
Сплатити внесок Особистий кабінет Стати учасником
© 2019 Недержавний пенсійний фонд "ВСЕ"